Golfetiketti kovilla Blue Jeans tapahtumassa
Sunnuntaina 10.6. otettiin uusinta viime vuoden hauskasta golftapahtumasta, jossa rikottiin leikkimielellä golfetikettiä ja pelattiin rennosti farkuissa. Muutenkin pelin henki oli vapaamielinen sovelletuin säännöin. Lyöntivalikoimaa sai täydentää yhdellä heitolla, potkulla ja Mulliganilla.
Kisa pelattiin nelihenkisin joukkuein, joissa kapteenina oli tuttu tyyppi musiikin, teatterin ja urheilun maailmasta. Paras joukkue koostui kovan luokan urheilijoista eli joukkueessa pelasivat Niklas Virta, Santeri Saari, Teuvo Teräväinen ja kapteenina Saku Salminen. Yksilökilpailun voitti Tiina Veräväinen upealla 45 pisteen tuloksella.
Palkinnot olivat huippuluokkaa: vapaavalintainen Volvo viikonlopuksi käyttöön, useita denimfarkkuja, golfvarusteita, pelilippuja sekä kuntoilu- ja matkustuslahjakortteja.
Rennosta fiiliksestä ja hyvästä menosta pitivät huolen vanhat konkarit Klaus Thomasson ja Artsi Hietanen.